HUTA HORTENSJA IRYZOWANE SALATERKI Z OSTEM 1+3

90,00 zł
Brutto
1614
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Salaterki (1 duża i 3 małe) z iryzowanego szkła prasowanego. Krążki podstaw zdobione tłoczonym motywem ostu, kołnierze czarek prążkowane.  Salaterki pochodzą z Huty Szkła Gospodarczego „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim. W katalogu huty  z 1936r. mają numer 101.

Wewnątrz dużej salaterki zaledwie kilka rys użytkowych i malutkie szklane wiórki na dnie. Małe salaterki posiadają nieco więcej rys (także na zewnątrz). Drobne przetarcia tęczowej powłoki  głównie na krawędziach prążków (od przekładania) i niedobarwienia poniżej krawędzi górnej dużej salaterki niewidoczne w świetle dziennym. Na kołnierzu jednej z małych salaterek, od wewnątrz do połowy jej głębokości widoczny pod światło blady osad. Na niektórych krawędziach szlifowanych podstaw i prążków na kołnierzach zdarzają się mikroubytki. Tłoczenie motywu ostu wyraźne. 

Wymiary:

Duża salaterka: wysokość: ok. 6,4cm, średnica: ok. 20,5cm

Małe salaterki: wysokość: ok. 4m, średnica: ok. 11,8cm

  • Bezpieczne zakupy online Bezpieczne zakupy online
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • 14 dni na zwrot towaru 14 dni na zwrot towaru

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć