- Obecnie brak na stanie

Karafka z porcelitu. Brzusiec zdobiony szkliwem w odcieniach brązu i zgniłej zieleni. Karafka pochodzi ze Spółdzielni „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu i jest projektem Izabeli Zdrzałki. Lata 60XXw.
Wnętrze czyste, bez osadu. Krawędź wylewu gładka, bez ubytków i pęknięć. Na jednej ze ścianek dwa punktowe nadmiary masy porcelitowej pokrytej szkliwem i przetarcia szkliwa pokazane na zdjęciach. Te ostatnie obecne także na tafli podstawy. Korek bez pęknięć i odprysków. Na spodzie napis „POLAND”, choć zdarzają się egzemplarze z tłoczoną sygnaturą Spółdzielni „Ceramika Artystyczna”.
Wymiary: wysokość z korkiem: 28cm, wysokość bez korka: ok. 24,5cm, średnica wlewu: ok. 3cm, szerokość brzuśca: ok. 9,5cm/ok. 12,5cm, długość korka: ok. 5,7cm
Bezpieczne zakupy online
Szybka dostawa
14 dni na zwrot towaru